Matrace do postele a rošty do postele

Matrace


Matrace do postele online 22.01.2018

MatraceMatrace

Matrace - výběr postele rozhodne o tom, jak se vyspíte a v neposlední řadě i o tom, jak se budete cítit během celého dne. Vezměte v úvahu především pohodlnost a výplň postele ( matrace ) , až v druhé řadě myslete na její vzhled. Dříve než si ji koupíte, lehněte si na ni s partnerem, abyste se ujistili, že vám oběma vyhovuje.

Jak správně vybrat matrace
Matrace lze obecně rozdělit do několika tuhostí.
Měkké matrace se hodí pro uživatele jejichž váha se pohybuje v rozmezí cca 40-65kg. Pro uživatele s váhou 65-85kg se hodí matrace středně pevné matrace a pro váhovou kategorii nad 85kg jsou vhodné pevné nebo tvrdé matrace.
Pevnost matrace dále odvisí od způsobu spaní. Pokud spíme převážně na boku , měli bychom volit spíše měkčí matrace. Pokud spíme převážně na zádech , nebo na břiše, bude vhodnější pevnější matrace.
Dalším hlediskem pro výběr správné matrace je podklad matrace. Pokud máme v posteli pevný podklad jako např. desku či sololit měli bychom zvolit pružinovou, nebo taštičkovou matraci. Mámeli však v posteli lamelový rošt, jsou pro nás nejvhodnější pěnové systémy.